Çarşamba, Eylül 3, 2014
Anasayfa » Tüm Haberler » Beyaz Saray’dan Erdoğan’a yalanlama
Beyaz Saray’dan Erdoğan’a yalanlama

Beyaz Saray’dan Erdoğan’a yalanlama

Başbakan Erdoğan ’ın önceki akşam bir TV kanalında dile getirdiği iddia için, “Sayın Gülen ile ilgili Başkan Obama’ya atfedilen cevap doğru değildir” denildi.

ABD yönetimi, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın 19 Şubat’ta Başkan Barack Obama ile yaptığı telefon görüşmesinde Fethullah Gülen’e dair aralarında geçtiğini iddia ettiği konuşmayı yalanladı. Başbakan Erdoğan’ın önceki gece bir ATV-A Haber kanallarının ortak yayınında dile getirdiği, Obama’yla yaptığı konuşmada Türkiye ’deki huzursuzluğun kaynağının Gülen olduğunu Obama’ya açıkça dile getirdiği ve Obama’nın da bu sözlere olumlu bakıp “Mesaj alınmıştır” dediği iddiasıyla ilgili yazılı bir açıklama yollayan üst düzey Beyaz Saray yetkilisi, Obama’ya atfedilen cevabın doğru olmadığını söyledi. Yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Sayın Gülen ile ilgili Başkan Obama’ya atfedilen cevap doğru değildir. O 19 Şubat konuşmasında, Başkan Obama hukukun üstünlüğüne dayanan sağlam politikaların ve aynı zamanda ülkelerimiz arasındaki karşılıklı saygıya dayalı ilişkilerin önemine değindi. Özellikle karşılıklı menfaatlerin olduğu birçok bölgesel konuda Türkiye ile beraber çalışmaya olan taahhüdümüz devam ediyor.”

kaynak: radikal

Cevapla